Σαουθάμπτον: Ο τερματοφύλακας της γκέλας! (videos)

Το… όσκαρ του πιο… γκαφατζή ποδοσφαιριστή του αγγλικού πρωταθλήματος.. διεκδικεί με αξιώσεις ο Αρτούρ Μπόρουτς.

Ο τερματοφύλακας της Σαουθάμπτον, σίγουρα δεν διανύει και την πιο… τυχερή περίοδο της καριέρας του, καθώς πριν από λίγες εβδομάδες είχε γίνει… θέμα στα Μέσα του «Νησιού», εξαιτίας του γκολ που είχε δεχθεί από τον τερματοφύλακα της Στόουκ, Ασμίρ Μπέγκοβιτς, κατά τη διάρκεια αγώνα της Premier League.

Ωστόσο, ο Πολωνός πορτιέρο φαίνεται πως δεν έβαλε… μυαλό και στην αναμέτρηση με την Άρσεναλ έδωσε μία ακόμα… παράσταση και αυτή αρνητική, μια και στο 22ο λεπτό, μπροστά από τον Ζιρού, θέλησε να κάνει την έξτρα κίνηση, με αποτέλεσμα να υποπέσει σε δεύτερη μεγάλη… γκάφα, την οποία εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο ο επιθετικός των «κανονιέρηδων» που άνοιξε το σκορ.

Θυμηθείτε το πρώτο γκολ που δέχθηκε ο Αρτούρ Μπόρουτς, κόντρα στην Στόουκ…

Δείτε τα νέα του… κατορθώματα:

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1