ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 2-1 (Κ20)

Όπως και η πρώτη ομάδα, έτσι και η Νέων κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Εργοτέλη στις καθυστερήσεις, παίρνοντας τη νίκη με 2-1.

Οι παίκτες του Βλάνταν Ίβιτς ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 18’ με τον Βασίλη Παπαδόπουλο, μετά από πάσα του Ποζατζίδη. Στο 21’ όμως ο Κούρτης ισοφάρισε σε 1-1 για τους Κρητικούς.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν αρκετά κινητικός, όμως το γκολ δεν ερχόταν. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όμως, ο Τσολακίδης έκανε την ασίστ και ο Κουλούρης έδωσε την νίκη στην ομάδα του, γράφοντας το τελικό 2-1!

Στο γήπεδο βρέθηκαν οι Βρύζας, Τσιστιακόφ, Ποικιλίδης και Πουρλιοτόπουλος, αλλά και ο Ζβόνομιρ Βούκιτς.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Κωνσταντινίδης, Βασαΐτης, Κιόσε, Ποζατζίδης, Σαββίδης, Πατράλης (90+2’ Τοπαλίδης), Πόζογλου, Κουλούρης, Δεληγιαννίδης (66’ Δημηριάδης), Παπαδόπουλος Β. (78’ Τσολακίδης)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Φλεβάρης, Παρθενιάδης, Τουρνάκης, Παντελάκης, Ξημεράκης, Κούρτης, Κασαπάκης, Χρυσοφάκης, Βογιατζής (68’ Νοκάι), Κουικουρκίδης