MLS: «Βυθίζονται» οι Γκάλαξι (videos)

«Σκληρή» και βροχερή ήττα με 1-0 γνώρισαν οι πρωταθλητές MLS, Λος Άντζελες Γκάλαξι, στην έδρα των Πόρτλαντ Τίμπερς, ενώ οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς απέσπασαν ισοπαλία.

Καταρχάς, ο πρώην στράικερ των Νιούελς Ολντ Μπόις, Μαξιμιλιάνο Ουρούτι, πέτυχε το μοναδικό γκολ των Τίμπερς διαμορφώνοντας το 1-0 στο 52ο λεπτό, ενώ ο Τιμ Κέιχελ ισοφάρισε σε 1-1 για τους Ρεντ Μπουλς στο 76ο λεπτό του αγώνα με τους Σιάτλ Σάουντερς. Εν τη απουσία του τραυματισμένου Τιερί Ανρί, οι Νεοϋορκέζοι έμειναν πίσω με 1-0 λόγω πέναλτι του Μπραντ Έβανς στο 45ο λεπτό.

Στο Ντάλας, η τοπική ομάδα έχασε με 4-2 από τους «διψασμένους» Κολόμπους Κρου, για τους οποίους βρήκαν δίχτυα οι Φεντερίκο Ιγκουαΐν, Χάιρο Αριέτα, Ντομινίκ Οντούρο και Μπερνάρντο Άνορ, ενώ οι Τεξανοί μείωσαν σε 2-1 με τον Μπλας Πέρεζ στο 21ο λεπτό και σε 3-2 με τον Μάυρο Ντίαζ στο 54ο. Τέλος, οι Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς πήραν εκτός έδρας 1-0 επί της Σίβας ΗΠΑ χάρη σε τέρμα του Κρις Βοντολόφσκι στο 87ο λεπτό, παρά την αποβολή του αρχηγού τους, Στίβεν Λένχαρτ, στο 81ο.

26

Σημείωση: Οι πρώτοι πέντε από κάθε γκρουπ προκρίνονται στα playoffs.
Χ-Αποκλείστηκε από τα playoffs

Αργεντινή: Οι 29 της προεπιλογής του Σκαλόνι για το Copa America
Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Κωφών: Ήττα στην πρεμιέρα από τη Γερμανία στο 94'