Αργεντινή: «Κόλλησε» η Βελέζ (videos)

Στο 0-0 έμειναν Εστουντιάντες και Βελέζ στην 9η αγωνιστική της αργεντίνικης Inicial, αν και η ισοπαλία δεν εξυπηρετεί κάποια από τις ομάδες.

Αμφότερες δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα. Μοιραία έμειναν μακριά από το «πολύχρωμο» γκρουπ πρωτοπόρων, που διεκδικούν την πρώτη θέση της Inicial. Αντίθετα, η Άρσεναλ Σαραντί κέρδισε τη Γοδόι Κρουζ με 1-0 χάρη σε πανέμορφο τέρμα του Ραμίρο Καρέρα στο 53ο λεπτό και «έπιασε» τους Νιούελς Ολντ Μπόις στην κορυφή της Inicial.

Τέλος, οι Ολ Μπόις παραχώρησαν 1-1 στη Ροζάριο Σεντράλ, αν και ξεπέρασαν αποβολή του Γκονζάλο Εσπινόζα στο 32ο λεπτό και ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο. Άλλωστε, το γκολ του Μάουρο Μάτος στο 48ο λεπτό ισοφαρίστηκε από τον Φεντερίκο Καρίζο στο 66ο.

2

Σημείωση: Ο πρωταθλητής της Inicial προκρίνεται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2014 και στον τελικό για της σεζόν 2013-14 της Αργεντινής.