Αστέρας Μ.-Αχιλλέας Κ.  6-2

Αστέρας Μ.-Αχιλλέας Κ. 6-2

Με πρωταγωνιστή τον Ραυτόπουλο, ο Αστέρας Μαχαιράδου διέλυσε τον Αχιλλέα Καμαρών με 6-2 και κλείδωσε την παραμονή του στην κατηγορία.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ματαράγκα να μην δυσκολεύεται να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή θέση. Το δεύτερο γκολ για τον Αστέρα, ήρθε μετά από τρία λεπτά  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλαμαρά.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Θεοφανόπουλο στο 15΄, για να κάνει το 3-1 ο Παστράς στο 24΄, μετά από ασίστ του Ραυτόπουλου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55΄ ο Παστράς έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του, κάνοντας το 4-1, για έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Ραυτόπουλος και να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 5-1.

Ο Αχιλλέας κατάφερε να μειώσει με τον Κόρδα στο 85΄, για να διαμορφώσει το τελικό 6-2 ο Ραυτόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ: Τσιλίκης Ν., Πήλικας, Βάλβης, Καλαμαράς, Βυθούλκας, Προκόπης, Μπάστας, Ραυτόπουλος, Πάστρας, Ματαράγκας, Κακολύρης.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ: Γκαμίλης, Θεοδωρόπουλος, Αγγελόπουλος, Φάκος, Ρίτης, Παπαδιονυσίου, Τριανταφύλλου, Αυλωνίτης (56’ Παπάς), Κόρδας, Θεοφανόπουλος, Τσιγκρής.

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα