Ατρόμητος-Εργοτέλης 1-2 (Κ20)

Με το «διπλό» που του επιτρέπει να μείνει μία… ανάσα από την κορυφή έφυγε ο Εργοτέλης από την Αθήνα, επικρατώντας 2-1 του Ατρόμητου.

Η ομάδα του Περιστερίου άνοιξε το σκορ στο 10’ με τον Μπακάκο, αλλά η αποβολή του Σιδηρόπουλου στο 42’ και το εύστοχο πέναλτι του Κασαπάκη στο 43’ έφεραν την αναμέτρηση στα ίσια, πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου.

Οι Κρητικοί ευτύχησαν να πάρουν το τρίποντο με το γκολ του Κούτρη στο 72ο λεπτό και πλέον έχουν 7 βαθμούς, δύο λιτότερους από τους πρωτοπόρους Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ, ενώ οι «κυανόλευκοι» γνώρισαν τη δεύτερη ήττα, σε δύο αναμετρήσεις.

Ατρόμητος: Θεοδωράκης, Καραγιάννης, Τζιτζικαλάκης, Κωστούλας, Βαρδακώστας, Σιδηρόπουλος, Δηλαβέρης, Παναγιωτόπουλος, Μπαστάκος (69’ Χατζηστάμου), Δήμος (81’ Γκιζγκιζιάν), Κοβάτσης (46’ Ζήνωνος).

Εργοτέλης: Χανιωτάκης, Γενιτσαρίδης, Σταυρακάκης, Ξημεράκης, Σηφάκης, Κασαπάκης, Χρυσοφάκης, Βογιατζής (89’ Λουμπάκης), Κουιρουκίδης (63’ Σερεντίνο), Κούτρης, Κριτσωτάκης (61’ Μερτίρι).

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη