ΠΑΟΚ-Skoda Ξάνθη 4-2 (K20)

Με τρένο χωρίς… στάσεις μοιάζει η ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ, καθώς το μεσημέρι του Σαββάτου (7/9) επικράτησε 4-2 της Skoda Ξάνθης, στην τρίτη αναμέτρηση του πρωταθλήματος.

Συγκεκριμένα, ο «Δικέφαλος» υποδέχθηκε τους Ακρίτες, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής, η οποία ορίστηκε να διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο και το «συγκρότημα» της Θράκης άνοιξε το σκορ στο 7’ με τον Πασχαλάκη.

Η αντίδραση των παικτών του Βλάνταν Ίβιτς ήταν άμεση και στο 14’ ο Δεληγιαννίδης έφερε το ματς στα ίσια και στο 33’ ο Κουλούρης έκανε την ανατροπή. Όμως, το ημίχρονο «έκλεισε» ισόπαλο, καθώς τρία λεπτά αργότερα, ο Παπαδημητρίου έκανε το 2-2.

Όμως, το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε… παράσταση για έναν ρόλο, μια και στο 46’ ο Κουλούρης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ και στο 60’ ο Πόζογλου διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης (83' Πουγγούρας), Ποζατζίδης, Βασαΐτης, Κιόσε, Πολύζος, Δεληγιαννίδης (73' Παπαδόπουλος), Πατράλης (52' Πατράλης), Κουλούρης, Σαββίδης, Πόζογλου.

Skoda Ξάνθη: Γκαραβέλης, Κολλάρας, Λασπατζής (64' Γούλας), Χατζητερζόγλου, Παρασκευάς, Καρυπιάδης, Κούτρας (71' Φασίδης), Παπαδημητρίου, Πασχαλάκης, Ψύρρας (86' Π. Ορφανίδης), Λ. Ορφανίδης.

Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αντσελότι «κρατά» τον Γκιουλέρ
Ολυμπιακοί Αγώνες: 6.000 άτομα για την ασφάλεια της άφιξης Ολυμπιακής Φλόγας