Παναρκαδικός: Φιλική νίκη με 3-1 επί του Πανναυπλιακού

Πολύ καλά στοιχεία έδειξε ο Παναρκαδικός που επικράτησε 3-1 του Πανναυπλιακού, σε μια πρόβα... πρωταθλήματος.

Οι Αρκάδες ήταν καλύτεροι και στο 32’ ο Καδάς εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, ο Γκι Γκι έπιασε την κεφαλιά, ο Κατσαούνης δεν μπόρεσε να μπλοκάρει, η μπάλα στρώθηκε στον  Νάνο, ο οποίος με προβολή έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Κατσαούνης απέκρουσε σουτ του Σκούφαλη, στη συνέχεια η μπάλα έφτασε πάλι στον μέσο του Παναρκαδικού, που σέντραρε και ο Γκι Γκι με πλασέ έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανναυπλιακός ανέβασε την απόδοσή του, με τον Κετσετζόγλου να μειώνει με πλασέ σε 2-1. Όμως στο 67’ ο Κριστιάν με κοντινό σουτ έκανε το 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Παναρκαδικός: Λυράκης, Γ. Κυριακόπουλος, Μπούτας, Νάνος, Χατζόπουλος, Παπαζούδης, Σκούφαλης, Καδάς, Λεμα Γκι Γκι, Σκάρος, Μουστόγιαννης

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σπ. Λαγός, Δήμος, Κωστάκης, Δημ. Κυριακόπουλος, Σαλαπάτας, Πετρόπουλος, Μπινιχάκης, Αρδάμης, Μανέλης

Πανναυπλιακός: Κατσαούνης, Τσακνάκης, Κάπλατζης, Σ. Γκολέμης, Ευθυμίου, Καραμάνος Μουσταφάϊ (28’ Γεωργιόπουλος) Κιρβαλίτζε, Φλεβάρης, Κετσετζόγλου, Δρυμούρας

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Καρατάσιος, Ηλ. Γκολέμης, Κουκούλης, Κομνηνός. Προύτζος, Τσουρδίνης, Γεωργιόπουλος, Διαμαντής, Μπέλεσις, Μπαϊραμλάρι

ΤΡΙΠΟΛΗ: Άρης Κολλιντζογιαννάκης

Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή της προσωρινής διακοπής - Έπεσε μπουκάλι στο κεφάλι του Μπέλλου
Serie A: Πρωταθλήτρια η Ίντερ - Έκανε φιέστα στο επεισοδιακό ντέρμπι με τη Μίλαν
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: Με Λιβάι και Μάνταλο η Ένωση - Αμφίβολος ο Μπερνάρ για το Τριφύλλι