Εργοτέλης-Λεβαδειακός 3-2 (Κ20)

Εντυπωσιακό ματς για Κρητικούς και Βοιωτούς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη πέντε λεπτά πριν το φινάλε.

Ο Λεβαδειακός ήταν αυτός που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι με τον Πέππα να ανοίγει το σκορ στο 21’ του παιχνιδιού στο «Μαρτινέγκο». Η απάντηση για τον Εργοτέλη ήταν άμεση, με τον Κούτρη στο 24’ να φέρνει το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Χρυσοφάκη στο 55’, ενώ ο Σμυρναίος στο 67’ ισοφάρισε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων. Τελικά, το 3-2 για τον Εργοτέλη έγινε στο 85’ με τον Σέρεϊνινγκ ο οποίος είχε μπει στο ματς στο 76’…

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Γενιτσαρίδης (69' Φουκαράκης), Σταυρακάκης, Ξημεράκης, Σηφάκης, Κασαπάκης (45' Φλεβάρης), Χρυσοφάκης, Βογιατζής, Κουϊρουκίδης, Κριτσωτάκης (76’ Σερέινινγκ), Κούτρης

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ντελέκος, Βελέντζας, Σακκάς, Αντωνίου, Αθανασιάδης, Κακιώρης (73' Αντωνιάδης), Τόπι, Πεππάς, Σμυρναίος, Αποστολόπουλος (60' Σκιαδόπουλος), Σπάρος (90' Γκαρτζώνης)