Brasileiro: Νέα ήττα για Φλουμινένσε (videos)

Η Φλουμινένσε, πρωταθλήτρια Βραζιλίας, συμπλήρωσε επτά ήττες στο φετινό Brasileiro, παρά δύο γκολ του Ραφαέλ Σόμπις, καθώς έχασε με 3-2 από τη Φλαμένγκο.

Μάλιστα διατήρησε πλεονέκτημα έδρας και προηγήθηκε στο 9ο λεπτό, αλλά στο 17ο ο Ελίας ισοφάρισε. Ακολούθησαν δύο τέρματα του Ερνάνε, πριν ο Ραφαέλ Σόμπις διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 93ο λεπτό. Στο μεταξύ, η Σάο Πάολο υποχώρησε στην προτελευταία θέση του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος έπειτα από την ήττα με 2-1 από την Πορτουγκέζα, για την οποία πέτυχε δύο τέρματα ο άλλοτε επιθετικός του Ολυμπιακού, Ντιόγκο, ενώ ο Ροζέριο Σένι έχασε πέναλτι για τους ηττημένους.

Από την πλευρά της, η Κρουζέιρο παρέμεινε στην κορυφή της κατάταξης, αν και παραχώρησε 0-0 στη Σάντος, που εξασφάλισε «λευκή» ισοπαλία εξαιτίας «ηρωισμών» του Αράνια, ενώ η Βάσκο Ντα Γκάμα πήρε «διπλό» με 1-0 σε βάρος της Κοριτίμπα και η Πόντε Πρέτα επικράτησε με 3-1 της Κρισιούμα. Σε άλλα ματς, η Κορίνθιανς κατέβαλε τη Βιτόρια με 2-0 και η Γκρέμιο την Μπαχία με 3-0, νίκες που συνδυάστηκαν με ωραία γκολ. Τέλος, η Ατλέτικο Παραναένσε βρέθηκε λίγα λεπτά μακριά από πέμπτη σερί νίκη, αλλά έμεινε στο 2-2 με την Ιντερνασιονάλ, επειδή οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 88ο λεπτό με τον Οταβίνιο, που πήρε τη θέση του πρώην στράικερ της ΑΕΚ, Νάτσο Σκόκο, στο 71ο λεπτό.

8

Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι