Brasileiro: Στραβοπάτημα για Μποταφόγκο (videos)

Η Μποταφόγκο έμεινε μεν μόνη στην πρώτη θέση του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, αλλά δεν είναι ικανοποιημένη από το εντός έδρας 1-1 με την Γκοΐας.

Ήταν, άλλωστε, ανώτερη και στο 51ο λεπτό μπήκε μπροστά στο σκορ με γκολ του 30άχρονου Ράφαελ Μάρκεζ Μαριάνο. Στο 68ο λεπτό, όμως, η Γκοΐας ισοφάρισε με αυτογκόλ του Αντρέ Μπαχία, ενώ οι πρωτοπόροι δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν αριθμητικό πλεονέκτημα ύστερα από την αποβολή του Χούγκο στο 87ο λεπτό εξαιτίας δεύτερης κίτρινης.

Σε άλλο ματς του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, τα κέφια του Ροναλντίνιο δεν αποδείχθηκαν αρκετά για την κάτοχο του Κόπα Λιμπερταδόρες, Ατλέτικο Μινέιρο, η οποία έφερε 0-0 στην έδρα της ουραγού, Ναούτικο. Μάλιστα, η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο από τον στράικερ της Ναούτικο, Μαϊκόν Λέιτε, ενώ οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν παράπονα για κάποιες αποφάσεις του διαιτητή.

8

Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Ολυμπιακός: Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα - «Φέρτε μας το ευρωπαϊκό»
NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός
Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5