Αργεντινή: Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το «Βελέζ-Ολ Μπόις»

Διεξήχθησαν τα τελευταία 64 λεπτά της αναμέτρησης των Βελέζ Σάρσφιλντ και Ολ Μπόις, αλλά οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα.

Το ματς διακόπηκε το προηγούμενο Σάββατο, αλλά ολοκληρώθηκε σήμερα (12/06). Μάλιστα τα τελευταία 64 λεπτά έγιναν χωρίς θεατές κατόπιν απόφασης της αργεντίνικης ομοσπονδίας. Πάντως, η τιμωρία δεν κόστισε την παρακολούθηση κάποιου γκολ, αφού οι δύο σύλλογοι αρκέστηκαν στο 0-0.

Αμφότερες οι ομάδες απώλεσαν ευκαιρίες, αλλά οι σημαντικότερες ήταν για τη Βελέζ. Σε κάθε περίπτωση, το παιχνίδι δεν συνδυάστηκε με κάποιο άμεσο βαθμολογικό κίνητρο, αλλά αποκλειστικά στη συγκέντρωση πόντων για την τριετή κατάταξη της επόμενης σεζόν.

12

Σημείωση: Η πρωταθλήτρια της Inicial (Βελέζ Σάρσφιλντ) θα αντιμετωπίσει την πρωταθλήτρια του Final στις 30 Ιουνίου του 2013 σε μονό αγώνα, ο οποίος θα καθορίσει τον πρωταθλητή της σεζόν.

23

Σημείωση: Στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα θα πάρουν μέρος οι πέντε ή έξι ομάδες (ανάλογα με το νικητή της σεζόν) της παραπάνω βαθμολογίας.