Αστέρας Τρίπολης – Κέρκυρα 5-3 (Κ-20)

Αν και η Κέρκυρα βρέθηκε να προηγείται δύο φορές στο σκορ, ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να πάρει τη νίκη με 5-3 επί των Φαιάκων για τη 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων.

Οι νησιώτες προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Γαρδικιώτη και Φωτεινού στο 15’ και το 34’ αντίστοιχα, αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση με τέρματα των Τσόφλιου και Β. Γκίτζια στο 44’ και τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αντίστοιχα. Στο 55’ ο Χανδρινός έδωσε ξανά το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, αλλά οι αλλαγές των γηπεδούχων είχαν αποτέλεσμα και μία αυτές, ο Δήμας, σκόραρε δύο φορές στο 80’ και το 83’ για να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα της Τρίπολης με 4-3. Το τελικό 5-3 διαμόρφωσε ο Βαλκάνος στις καθυστερήσεις του ματς.

Αστέρας Τρίπολης: Κοντοπίδης, Σβίγγος, Κυριακόπουλος, Β. Γκίτζιας, Στρέμπας, Σ. Νικολίτσας, Τσόφλιος, Καρυδόπουλος, Γκαϊδατζής, Βαλκάνος, Α. Τσιώλης. Αγωνίστηκαν και οι Αναστασόόυλος, Τόγρου και Δήμας.

Κέρκυρα: Ντάικος, Φωτεινός, Λάμπουρας, Γεωργακόπουλος, Μέντης, Γραμμένος, Γ. Γαρδικιώτης, Γρηγοράκης Χανδρινός, Κούδας, Κροκίδης. Έπαιξαν και οι Μπαμιόγλου, Σγούρος, Μποζίκης.

Επίθεση με καυστικό οξύ: Στην εντατική 26χρονος διεθνής ποδοσφαιριστής (vid)
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Οι διαιτητές του καθοριστικού Game 5
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι και Παρί Σεν Ζερμέν-Ντόρτμουντ
NBA: Νέο break οι αγριεμένοι Τίμπεργουλβς στο Ντένβερ, στα «σχοινιά» οι Πρωταθλητές!