Νίκη Αγκαθιάς – Πεντάβρυσος 2-1

Στα «τρίποντα» επέστρεψε η Νίκη Αγκαθιάς, η οποία επιβλήθηκε 2-1 της Πενταβρύσου.

Ο Διτσόλας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 35’, σκορ που διατηρήθηκε ως τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Καστοριάς ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 55’ κατάφερε με τον Γιάννη Γρηγοριάδη να ισοφαρίσει σε 1-1. Όμως πέντε λεπτά αργότερα η Πεντάβρυσος έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Τοπαλίδη. Την αριθμητική της υπεροχή εκμεταλλεύτηκε η Νίκη Αγκαθιάς, η οποία στο 75’ πήρε τους τρεις βαθμούς, χάρη σε τέρμα του Μπάκανου.

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ: Κύρου, Κουβατσίδης, Πατρίκας (46’ Τσούπρος), Ρίσσου, Ντάμτσιος, Κούκλης, Τσαρτσαρής, Βαλδήρ, Μελιόπουλος, Διτσόλας, Μπάκανος

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Τσίντζηρας, Μπορόζης, Μασμανίδης, Γρηγοριάδης Θ., Κωνσταντινίδης, Τοπαλίδης, Τζιβάρας, Αντωνιάδης, Γρηγοριάδης Ι., Σιαπανίδης, Παύλου (65` Τζέλιος)

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1