Κορίνθιανς: «Μίλησε» ο Πάτο με Σάο Πάουλο (video)

Σημαντική νίκη πέτυχε με 2-1 στην έδρα της Σάο Πάουλο η Κορίνθιανς με τον Αλεξάντρε Πάτο να της δίνει τη νίκη με τέρμα του στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Τζάντσον, αλλά οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό με τον Ντανίλο. Ο Πάτο που είχε μπει σαν αλλαγή στο 57’ στη θέση του Γκερέρο ευστόχησε από τα έντεκα βήματα στο 83' και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την ομάδα του.

Δείτε τα γκολ:

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!