Λευκάδια-Παναργειακός Άργους Ορεστικού 3-1

Με νίκη αποχαιρέτισαν τη Δ’ Εθνική τα Λευκάδια, καθώς επικράτησαν 3-1 του Παναργειακού Άργους Ορεστικού, πανηγυρίζοντας την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να χάνουν ελάχιστες ευκαιρίες. Στο δεύτερο μέρος όμως οι γηπεδούχοι πέτυχαν αμέσως γκολ και ανέβασαν την απόδοσή τους. Στο 46’ ο Πίττος έκανε το 1-0, ενώ στο 68’ ο Παπαστεργίου πέτυχε το 2-0. Στο 74’ ο Παναργειακός μείωσε σε 2-1, χάρη σε τέρμα του Τσαμτσάκη. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 88’ ο Πίττος. Στο επόμενο λεπτό, ο Παναγιώτης Μισαηλίδης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη, για επικίνδυνο παίξιμο. Αυτό όμως δεν χάλασε το κλίμα στα Λευκάδια, με τους παίκτες να στήνουν το δικό τους πάρτι στα αποδυτήρια μετά τη λήξη του αγώνα.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ (Νίκος Παπανώτας): Μαλέσιος, Χαρατσίδης (49’ Κλικακλίδης), Λεκάκης, Πασχώνης, Μισαηλίδης Πρ. Πετρίδης, Καλαϊτζίδης (90’ Ξενίδης), Παπακωνσταντίνου (75’ Ίντος), Πίττος, Μισαηλίδης Π., Παπαστεργίου

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ (Βαγγέλης Σιώμος): Σαραφιανός, Ιωαννίδης Γ., Μουρατίδης, Ιωαννίδης Δ., Γάντσιος, Βελλίδης, Βλαχόπουλος (76’ Μαρκόπουλος), Γιαννούλης (64’ Ευσταθιάδης), Καλύβας, Χαραλαμπίδης (52’ Τσαμτσάκης)

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Νίκος Βασιλειάδης

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία