Εθνική Νεανίδων: Η αποστολή για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2013

Εθνική Νεανίδων: Η αποστολή για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2013

Ανακοινώθηκε η αποστολή της Εθνικής Νεανίδων για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του 2013.

Ο κ. Ευάγγελος Κουτσάκης ανακοίνωσε τα ονόμα των παικτριών που θα συμμετάσχουν στην αποστολή της Εθνικής Ομάδας Νεανίδων, η οποία θα συμμετάσχει στον 6ο όμιλο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2013, οι αγώνες του οποίου θα διεξαχθούν στη Γερμανία 2-9/4/2013.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει κατά σειρά τις Εθνικές Ομάδες της Τσεχίας, της Γερμανίας και της Ισπανίας. Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

4/4/2013: Τσεχία-Ελλάδα, ώρα 14:00 (15:00 Ελλάδας), Viernheim Waldstadion
6/4/2013: Γερμανία-Ελλάδα, ώρα 11:00 (12:00 Ελλάδας), HD Kirchheim Sportzentrum Sud
9/4/2013: Ελλάδα-Ισπανία, ώρα 17:00 (18:00 Ελλάδας), Viernheim Waldstadion

Στον δεύτερο προπκριματικό γύρο της διοργάνωσης συμμετέχουν συνολικά 24 ομάδες που έχουν χωριστεί σε 6 ομίλους των 4 ομάδων ο καθένας. Στην επόμενη φάση προκρίνεται η πρώτη ομάδα του κάθε ομίλου και η καλύτερη δεύτερη των ομίλων που θα έχει την βέλτιστη διαφορά από τα αποτελέσματά της με την κάθε πρώτη και τρίτη ομάδα της κατάταξης.

Οι παίκτριες που κλήθηκαν από τον κ. Κουτσάκη στην αποστολή, η οποία συγκεντρώνεται τη Δευτέρα 1/4/2013 και θα αναχωρήσει για τη Γερμανία στις 2/4/2013, είναι οι ακόλουθες:


A/A

ΕΠΩΝΥΜΟ-ΟΝΟΜΑ

ΘΕΣΗ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

1.

Παπακωνσταντίνου Ανθή

Τ

ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης

2.

Βαρδαλή Θωμαή

Μ-Ε

ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης

3.

Μουρατίδου Ελένη

Α

ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης

4.

Μάρκου Ελένη

Ε

ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης

5.

Κυριαζή Τριανταφυλλιά

Α

ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης

6.

Ζήγρα Αναστασία

Α-Μ

Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας

7.

Πελεκούδα Σοφία

Α

Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας

8.

Κόλλια Χριστίνα

Α

Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας

9.

Σακελλάρη Γεωργία

Ε

Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας

10.

Παπαδοπούλου Χριστίνα

Μ

ΑΕ Γλυφάδας

11.

Καλδαρίδου Δανάη

Μ

Ήφαιστος Περιστερίου

12.

Μπιζεργιαννίδου Παναγιώτα

Α

Πανσερραϊκή ΑΕ

13.

Μήτκου Μαρία

Μ

Άρης Θεσσαλονίκης

14.

Γεωργίου Τατιάνα

Μ

ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας

15.

Λόγου Φαίδρα

Ε

Άβαντες Χαλκίδας

16.

Κοκοβιάδου Χριστίνα

Μ-Ε

Wacker Munchen Germany

17.

Χαρακοπούλου Ρεβέκκα

Τ

Τρίκαλα 2011

18.

Λυμπερακάκη Λαμπρινίτσα

Α

SV Houten Holland



Survivor: Το πλάνο που έκαψε την Ασημίνα και την Δαλάκα
Survivor: Το πλάνο που έκαψε την Ασημίνα και την Δαλάκα
ΕΠΟ: Επαφές με Αγγλία και Γερμανία για ελληνικό τελικό Κυπέλλου - Το plan b
ΕΠΟ: Επαφές με Αγγλία και Γερμανία για ελληνικό τελικό Κυπέλλου - Το plan b
Μπάγερν, Μπαρτσελόνα, Παρί σε εκτός έδρας αποστολές με τις καλύτερες αποδόσεις από το Πάμε Στοίχημα
Μπάγερν, Μπαρτσελόνα, Παρί σε εκτός έδρας αποστολές με τις καλύτερες αποδόσεις από το Πάμε Στοίχημα
Ίντερ: Θέλει Λίντελοφ για αντί-Σκρίνιαρ
Ίντερ: Θέλει Λίντελοφ για αντί-Σκρίνιαρ