Οδυσσέας Αναγέννησης-ΠΑΟ Κοσμίου 1-3

Έγραψε ιστορία ο ΠΑΟΚ Κοσμίου, αφού πήρε μια πολύ σημαντική νίκη με 1-3 μέσα στην έδρα της Αναγέννησης. Μια νίκη που τον φέρνει να αγωνίζεται από τη νέα περίοδο στη νεοσύστατη Γ’ Εθνική.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε μόλις στο πρώτο λεπτό να προηγηθεί με τον Σταύρου δείχνοντας το δρόμο της νίκης και στους υπόλοιπους παίκτες. Δεκατρία λεπτά αργότερα ήρθε και το δεύτερο τέρμα του Κοσμίου με τον Πεχλιβανίδη, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 56ο λεπτό  με τον Ζαχαρία και προς στιγμήν τα πράγματα πήραν μια άγρια ομορφιά, αφού το άγχος για την ισοφάριση έκανε την εμφάνισή του. Παρόλα αυτά οι παίκτες του Αϊβάζη έδειξαν χαρακτήρα, πείσμα, αλλά και την αποφασιστικότητά τους μέσα στο γήπεδο και στο 82ο ο Καμπιώτης, ο πρώτος σκόρερ του Κοσμίου, σφράγισε τη νίκη με ένα πολύ ωραίο γκολ.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: Σαμουηλίδης, Γκέκας, Μαγκανάς, Χατζάκος, Τσιαμπουρής, Ζάντζιος, Χουρουζίδης, Τσιμπλινίδης, Ξανθόπουλος, Ντόνας, Ζαχαρίας.

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Πουλακίδας, Λιάρος (85’ Γερούλης), Κωνσταντινίδης, Κουφιώτης, Πατσαλής, Τρίχας, Καμπιώτης (75’ Βαλσάμης), Γεμενετζής, Σταύρου, Λικούδης, Πεχλιβανίδης (80’ Μορφακίδης).

Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση
Super League: Ο Πορτογάλος Νογκέιρα ορίστηκε διαιτητής στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού: Έρχονται ισχυρές βροχές, χιόνια και πτώση της θερμοκρασίας
Σοκ για την Πάουλα Μπαντόσα: Ξέσπασε σε κλάματα στην αγκαλιά της Σαμπαλένκα (vid)