Ενωση Αποστόλου Παύλου-Μακεδονικός Κοζάνης 3-3

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στο Μακροχώρι, όπου Ενωση Αποστόλου Παύλου και Μακεδονικός Κοζάνης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στους γηπεδούχους, με τον Ξαγοράρη στο 3’ να επιχειρεί το σουτ από 30 μέτρα, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 23’ ο Θεοχάρης Συμεωνίδης με πλασέ έκανε το 2-0. Στο δεύτερο και σε ένα 8λεπτο ξέσπασμα ο Μακεδονικός έφερε τα πάνω κάτω στο παιχνίδι. Στο 57’ ο Σαριόγλου εκτέλεσε το φάουλ και ο Κωστίκας με κεφαλιά μείωσε σε 2-1.

Στο 60’ ο Παπαδημητρίου μετά από μπαλιά του Νικολάου πλάσαρε τον Σταματέλο, ο οποίος αρχικά απέκρουσε, αλλά στη συνέχεια ο παίκτης του Μακεδονικού ισοφάρισε σε 2-2. Στο 64’ ο Μαντζόλας με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Κοζάνης για το 2-3. Όμως στο 79’ ο Βαρυτιμίδης ανέτρεψε τον Σαλέπη με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Ο Γεωργίου ανέλαβε την εκτέλεση, ισοφαρίζοντας σε 3-3. Στο 81’ ο Σαριόγλου του Μακεδονικού δέχτηκε την απευθείας κόκκινη  κάρτα για χτύπημα στον Βούλγαρη.

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ (Γιάννης Κερλίδης): Σταματέλος Σπ., Μαυριδόγλου, Συμεωνίδης Θ. (46’ Αντωνίου), Σαλέπης, Ηλιάδης Γρ., Δεληγιώργης, Ηλιάδης Αντ., Ξαγοράρης, Βούλγαρης, Τσακαλίδης (46’ Γεωργίου), Βελλίνης (63’ Καλούδης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Γιώργος Παπακώστας): Βαρυτιμίδης, Αντωνόπουλος Γρ., Αργυρόπουλος, Μαντζόλας, Κωστίκας, Ζιαζιάς, Παπαδημητρίου (83’ Κρικέλης), Κουμπούρας, Σιαρόγλου, Καμπούρης, Νικολάου

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ: Αλέξης Τσακιρίδης

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τελικό Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός