AE Kατσαμπά-ΠΑΟ Κρουσώνα 2-3

Νίκη που τον στέλνει με το 1,5 πόδι στην νέα κατηγορία που σχεδίασε η ΕΠΟ πέτυχε ο ΠΑΟ Κρουσώνα στον Καρτερό επικρατώντας της ΑΕΚ με 2-3.

Μόλις στο 1′ η ΑΕ Κατσαμπά άνοιξε το σκορ. Ο Βαρδονικολάκης με ωραία ενέργεια από αριστερά έδωσε στον Αργέντη και ο τελευταίος δεν άφησε την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη και άνοιξε το σκορ. Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του ημιχρόνου, ο Κουράκης πήρε τη μπάλα από τα πλάγια, πλάσαρε εκπληκτικά τον Καλυκάκη και ισοφάρισε σε 1-1.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με μια καλή κεφαλιά του Χαλκιαδάκη στο 50′, ωστόσο η ΑΕΚ ήταν αυτή που μπήκε και πάλι σε θέση οδηγού. Ο Μαραγκουδάκης ανέτρεψε τον ο Αργέντης στο 54 δεν άφησε την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη για το 2-1.

Ο Γιώργος Σταυρακάκης ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσα. Ήταν το 85′ όταν ο Μασέλης επιχείρησε τη σέντρα, ο Καλυκάκης απέκρουσε ενστικτωδώς και στην επαναφορά, ο έμπειρος μεσοεπιθετικός με κεφαλιά ψαράκι, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ουσιαστικά έβαλε τις βάσεις για τη νίκη.

Μετά από τρία λεπτά οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο γκολ που ουσιαστικά τους στέλνει με το ένα πόδι στη νέα κατηγορία! Ο Χαλκιαδάκης βγήκε σε θέση βολής και με σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Καλυκάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

ΑΕΚ (Χρ. Καργιώτης): Καλυκάκης, Διγενής, Ψαλιδάκης, Ζουρλαντώνης, Χατζηανδρέου, Μπέης (75′ Χριστοφής), Τσαλίκης, Μιαούλης (70′ Σεραφειμίδης) , Ατσαλής, Αργέντης, Βαρδονικολάκης (65′ Σφακιανάκης).

ΠΑΟΚ (Απ. Παπακώστας): Χριστοδουλάκης, Φανουράκης, Μασέλης, Κουράκης, Χαλκιαδάκης, Καπετανάκης, Σκουτέλης λτ 68′ Αντ. Σταυρακάκης), Μπαστάκης, Μακατουνάκης, Σούρσος (70′ Γ. Σταυρακάκης), Νταουσιάνης (46′ Μαραγκουδάκης).

πηγή: topikokritis.gr