Ολυμπιακός Ροδόπολης-Άρης Ακροποτάμου 1-2

Ο Άρης Ακροποτάμου έχει εξασφαλίσει την συμμετοχή του στο νέο πρωτάθλημα της «Γ’ Εθνικής μετά το 1-2 στο γήπεδο της Ροδόπολης με αντίπαλο τον τοπικό Ολυμπιακό και πλέον πάει για τον επόμενο στόχο, την κατάκτηση του τίτλου στον 1ο όμιλο.

Η ομάδα του Νίκου Καραμπετάκη είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο στην διάρκεια του οποίου προηγήθηκε με 0-2 με γκολ των Αποστολίδη και Παπαδόπουλου
Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-2 στο 55ο λεπτό με πλασέ του Θωμαίδη και αυτό δημιούργησε άγχος χωρίς όμως περαιτέρω προβλήματα.

Ολυμπιακός Ροδόπολης: Πεχλιβανίδης, Θωμαϊδης, Θεοδωσέλης, Μωϊσίδης (56’ Κουβέλογλου Κ.), Εμμανουηλίδης, Τρύφωνας, Τσελεμπής, Παπαδόπουλος (46’ Τάσσιος), Σπανίδης, Κουβέλογλου, Γροσιάννης (63’ Κωνσταντινίδης).

Άρης Ακροποτάμου: Χατζηνικολής, Κάπατζης, Καμπερίδης, Τσέπα, Σεφερίδης, Σολακίδης (76’ Μανάφης), Μαλακογιάννης (56’ Αλεπίδης), Καραγιαννίδης, Σάσσος, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης (85’ Τσορμπατζής).