Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Προσοτσάνη 3-1

Τη νίκη με 3-1 επί της Προσοτσάνης πέτυχε το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, βυθίζοντας τους φιλοξενούμενους ακόμα πιο χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Στο σημερινό ματς οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ σχετικά νωρίς και να φέρουν το ματς στα μέτρα τους.
Στο δωδέκατο λεπτό ο Μιχαηλίδης εκτέλεσε φάουλ, πέρασε την μπάλα πάνω από το ανθρώπινο τείχος και την έστειλε στη δεξιά γωνία του ανήμπορου Πιτσακτσή. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη της επανάληψης το ματς πήρε φωτιά: οι παίκτες του Βυζαντίου κατάφεραν στην 1η τους επίσκεψη στα καρέ του Πιτσακτσή να πάρουν «αέρα» δύο γκολ με τον Σπυρίδη, ωστόσο η Προσοτσάνη μείωσε αμέσως με τον Λειβαρτζινό.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 90 με σκορερ τον Μιχαηλίδη.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Γιώργος Στρατηλάτης):Αγαθόπουλος, Μπατάκογλου, Γεωργαντέλης, Φωτόπουλος Χρήστος, Μαυρομμάτης, Σπυρίδης (87ο), Μιχαηλίδης, Αϊβάζης, Λόλη (73ο), Περισνάκα (63ο), Προβατίδης Μπάμπης, Σιδηρόπουλος (73ο), Παπουνίδης (87ο), Ζαρωτιάδης (63ο)

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Λάλας):Πιτσακτσής, Νόβες, Ουζούνογλου (46ο), Μαριάδης (87ο), Λειβαρτζινός (69ο), Παλτζίδης, Ουζούνης, Καραγιαννίδης, Μουρατίδης, Κερασίδης, Σαϊνίδης, Κανάτας (69ο), Γεωργιάδης (87ο), Παπαμιαχήλ (46ο)

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι