Βέροια - Άρης 2-2 (Κ-20)

Ισόπαλοι 2-2 ήρθαν Βέροια και Άρης στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων.

Οι «κίτρινοι» κατάφεραν να προηγηθούν 2-0 με τέρματα των Μπάλιου στο 18' και Κιοσκερίδη με αυτογκόλ στο 49' αντίστοιχα, αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση από τους γηπεδούχους με γκολ των Κουκουράκη και Ντόγου στο 51' και το 58'.

Η Βέροια έμεινε με 10 παίκτες στο 67ο λεπτό, όταν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κιοσκερίδης, ενώ η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 75', λεπτό στο οποίο αντίκρυσε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λεμονής για τους Θεσσαλονικείς.

Βέροια: Βόλτσης, Τακίδης, Κιοσκερίδης, Σιμηχανίδης, Θ. Σίμος, Τσινόπουλος, Ντόγος, Ουνγιαλίδης, Τσόλκας, Κουκουράκης, Μάνος. Έπιαξαν και οι Θ. Χαραλαμπίδης, Παπαγεωργίου και Πατσιαβούρας.

Άρης: Μαντής, Ρότα, Λιάρος, Πολυζωίδης, Τουλκερίδης, Καρασίμος, Σταυρόπουλος, Λεμονής, Παλιάτσος, Κρυστάλλης, Μπάλιος. Αγωνίστηκαν και οι Ταυταρίδης, Ζήση και Φούρξιου.

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι