Ολυμπος Κέρκυρας-ΑΕ Καραϊσκάκης 3-2

Συγκλονιστικό φινάλε έγινε στην Κέρκυρα, με τον Ολυμπο να πετυχαίνει στις καθυστερήσεις το γκολ της νίκης με 3-2 επί της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Οι γηπεδούχοι είχαν κόντρα τον δυνατό αέρα στο πρώτο μέρος, όμως κατάφεραν να προηγηθούν με τέρμα του Γκερέκου στο 18’ για το 1-0. Στο 25’ ο Ολυμπος είχε δοκάρι σε σουτ του Τσιάπαλη, αλλά στο 30’ ο Μαργαρίτης με βολέ από 25 μέτρα έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας του Πισιάνη και ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα της Αρτας. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η ΑΕ Καραϊσκάκης πέτυχε την ολική ανατροπή, καθώς ο Μπαλάφας πέτυχε το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπος πίεσε για την ισοφάριση και το 53’ είχε νέο δοκάρι με τον Γραμμένο. Μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες, ο Μπαλανίκας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ισοφάρισε σε 2-2. Όμως οι γηπεδούχοι δεν εφησύχασαν και στο 90+3’ ο Ιωνάς με εξαιρετικό πλασέ έγραψε το τελικό 3-2.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Ακης Πανδής): Πισιάνης, Κονόμης, Μπαλανίκας, Μυρίλλας, Παππάς, Στρατηγός, Γκερέκος, Γραμμένος, Ιωνάς, Ανδριώτης, Βλάσσης (68’ Κονισπολιάτης)

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Καραγκούνης, Σταμούλης, Κατσαρός, Καρτσακλής, Μπαλάφας, Βασιλάκης, Τσάπαλης, Αντωνίου (70’ Κουρέλης), Μάλλιος, Μαργαρίτης (87’ Μπαλαδήμας), Μπρεσιάκας

GNTM: Η μεγάλη ανατροπή στην αποχώρηση! Έμειναν με το στόμα ανοιχτό οι παίκτες
Ολυμπιακός-Μαρσέιγ: Η πρεμιέρα στο Champions League και ο στόχος της πρόκρισης (photos)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (21/10)
Εξοικονομώ - Αυτονομώ: Πότε ξεκινάει - Πώς θα συμπληρώσετε την αίτηση

Νέο «χαστούκι» Πούτιν στον Ερντογάν: Το βίντεο που εξόργισε τον «σουλτάνο»

Θες να αποφύγεις τον κορονοϊό; Πλύνε πιο συχνά τα δόντια σου! (vid)