Φιλοθέη Άρτας-Αναγέννηση Περιβολίου 3-0

Το καθήκον της έκανε απέναντι στην Αναγέννηση Περιβολίου ο ΑΟ Φιλοθέης, αφού κέρδισε με 3-0 τους Κερκυραίους και ανέβηκε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη μετά από πάρα πολύ καιρό.

Από την αρχή της αναμέτρησης η αρτινή ομάδα είχε την κατοχή της μπάλας και πίεσε στην εστία των φιλοξενούμενων και στο 14ο λεπτό ο Θέμελης βρήκε τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα, για να βάλει μπροστά στο σκορ με 1-0 την Φιλοθέη.

Στην επανάληψη ο ΑΟ Φιλοθέη μπήκε με σκοπό να τελειώσει νωρίς τον αγώνα και μόλις στο 2ο λεπτό (47΄) ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Γιώργος Νταλάκας, έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Βλάσση. Στη συνέχεια του δευτέρου ημιχρόνου η Φιλοθέη έπαιζε στο μισό γήπεδο τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν σε κανένα σημείο του αγώνα την εστία του Βαρέλη. Τελικά, δέκα λεπτά πριν το τέλος (80΄) ο Παππάς με ωραία ενέργεια και σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τον ΑΟ Φιλοθέης, ένα αποτέλεσμα που τον φέρνει πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Διαιτητής: Γιώτης Κοσμάς, Βοηθοί: Αλεξίου Π. – Παπαλαζάρου Γ. (Ηπείρου)

ΑΟ Φιλοθέης (Δ. Νταλάκας): Βαρέλης, Τρομπούκης, Ζυγούρης, Μπάκας, Τσιφλίδης, Ξυλογιάννης, Γιαννούλης Θ. (81΄ Κοντογεώργος), Θέμελης, Νταλάκας, Παππάς (85΄ Τσώλας), Καραγιάννης (34΄ Γιαννούλης Δ.).

Αναγέννηση Περιβολίου (Σ. Κουλούρης): Βλάσσης, Σουλάνης, Μίαρης Ν., Βασιλάκης, Μίαρης Γ., Μίαρης Κ., Βούλγαρης, Κουλούρης, Τσεβανέδης, Μίαρης Π., Μητσούλης.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι