Ολυμπιακός Λαυρίου-Ανω Μερά 3-0

Νίκη που τον κρατά σε τροχιά παραμονής πανηγύρισε ο Ολυμπιακός Λαυρίου απέναντι στην Ανω Μερά με 3-0.

Στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής του 9ου ομίλου, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν μια σημαντική νίκη, φτάνοντας τους 20 βαθμούς. Ο Βαλεντίνος Γιαχάεβ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 21’ για το 1-0. Στο δεύτερο μέρος ο Γατζούδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Παράσχος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ (Πέτρος Τσιγκούλης): Παπαδόπουλος, Βαφειάδης Θ., Τσομπανάκης, Βαφειάδης Σ., Γατζούδης, Μούργος, Τσιώλης (60’ Ζάγκος), Παππάς (65’ Κωστάκης), Μαστρογιάννης, Βελετάκος, Γιαχάεβ Β. (70’ Παράσχος)

ΑΝΩ ΜΕΡΑ (Νίκος Τζιώβας): Χριστοδουλάκης, Κεραμειδάς, Δήμας, Ασημομύτης Α., Κουκάς Μ. (75’ Λούπης Χ.), Ασημομύτης Ε., Πετράι (65’ Λούπης Μ.), Περιάλης, Τουρέ, Κουκάς Ζ., Σκαρλάφτης (52’ Μπούρμπουλας)

Άρσεναλ: Πέθανε ο πρώην πρόεδρος των «κανονιέρηδων», Σερ Τσιπς Κέσγουικ
Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι