Νέα Ζίχνη - Προσοτσάνη 0-2

Το πολυπόθητο τρίποντο πήρε επιτέλους η Προσοτσάνη τη 14η αγωνιστική μετά από πολλά ανεπιτυχή αποτελέσματα στους τελευταίους αγώνες.

Ήταν το 42ο λεπτό όταν ο Κερασίδης εκτέλεσε φάουλ, ο Χατζηγιαννάκης το απέκρουσε, έχασε όμως την μπάλα από τα χέρια του κι ο Καραγιαννίδης που πήρε το ριμπάουντ με πλασέ άνοιξε το σκορ μέσα σε πανηγυρισμούς. Οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν το παιχνίδι στο 62ο λεπτό με γκολ του Μουρατίδη.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΑΣ ΖΙΧΝΗΣ (Μπάμπης Χρυσοστομίδης):Χατζηγιαννάκης, Σαρακατσάνης, Δρούζας, Πελιτάρης, Κοντσίδης, Αραμπατζής, Παπαδόπουλος, Ρωσσίδης (67ο), Χατζηαγοράκης, Ακριτίδης (60ό), Καλογιάννης (67ο)

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Μάλλιος):Πιτσακτσής, Παπαμιχαήλ, Ουζούνογλου, Μαριάδης, Λειβαρτζινός, Καραγιαννίδης, Ουζούνης (94ο), Φερφέρης, Μουρατίδης, Κερασίδης (83ο), Σαϊνίδης

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1