ΠΑΟ Κρουσσώνα-Πατούχας 2-1

Στο 95ο λεπτό πήρε τη νίκη επί του Πατούχα με εύστοχο πέναλτι του Κουράκη ο ΠΑΟ Κρουσσώνα και έτσι οι διατήρησε το προβάδισμα του ενός βαθμούς στην 6η θέση έναντι της Αναγέννησης.

Ο Πατούχας, αν και ουραγός, έπαιξε ψυχωμένα και με θέληση για το αποτέλεσμα και προηγήθηκαν με γκολ του Γκούγκα.

Στο β’ ημίχρονο όπως ήταν αναμενόμενο οι γηπεδούχοι «ξύπνησαν» για να ανατρέψουν το σκορ, ισοφάρισαν με τον Καπετανάκη και είχαν πολλές φάσεις αλλά το 1-1 δεν έδειχνε ν’ αλλάζει. Και η ισοπαλία παρέμεινε ως το 95’ όπου ο Σούρσος σε μια μονομαχία μέσα στην περιοχή με τον Λουλακάκη έπεσε στο έδαφος και ο Χατζημπεκιάρης έδωσε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κουράκης

ΠΑΟΚ: Καλομοίρης, Φανουράκης, Μασέλης, Μακατουνάκης, Αναγνωστάκης, Νταουσιάνης (80’ Νταουσιάνης), Δουκιαντζάκης (46’ Μαραγκουδάκης), Σκουτέλης, Κουράκης, Καπετανάκης, Τσαφαντάκης (46’ Διακουράκης)
ΠΑΤΟΥΧΑΣ: Ανδρεαδάκης, Μπριντάκης, Σταυρακάκης, Μπερερής, Λουλακάκης Γ., Ραπτάκης, Καραντινάκης, Διακογεωργίου (80’ Τσιμπινός), Γκούγκας, Μπιτσακάκης Μαν., Λαγουτάρης (90’ Ζουριδάκης)

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ετοιμοπόλεμοι οι «πράσινοι» διεθνείς, αποφόρτιση ο Σπόραρ - Εκτός ο Μπάμπα
ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Μπήκε στις προπονήσεις ο Κάλενς ενόψει ντέρμπι
Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός