Μετέωρα-Ολυμπος Κέρκυρας 3-2

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στα Μετέωρα, όπου η τοπική ομάδα επικράτησε 3-2 του Ολύμπου Κέρκυρας, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο πρώτο ημίχρονο.

Το πρώτο 45λεπτο είχε φρενήρη ρυθμό, με τα γκολ να μπαίνουν με καταιγιστικό τρόπο. Στο 6’ ο Γραικός από μπαλιά του Γκερέκου έκανε το 0-1 για τον Ολυμπο. Η απάντηση ήρθε άμεσα από τα Μετέωρα, καθώς στο 11’ ο Γκόβαρης έκανε τη σέντρα και ο Γ. Γραβάνης με πλασέ έκανε το 1-1. Στο 14’ ο Σκρέκας με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχος για το 2-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Γ. Γραβάνης με σουτ πέτυχε το 3-1.

Στο 43’ ο Γραικός μείωσε σε 3-2 για τους Φαίακες, αλλά οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν πως ο παίκτης ήταν οφσάιντ. Εντονα διαμαρτυρήθηκε ο Σκρέκας, ο οποίος είδε την δεύτερη κίτρινη και τα Μετέωρα έμειναν με δέκα παίκτες. Αυτό το πλεονέκτημα δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί ο Ολυμπος στο δεύτερο ημίχρονο και παρόλο που προσπάθησε, δεν έφτασε ποτέ στην ισοφάριση.

ΜΕΤΕΩΡΑ (Χρήστος Αντωνίου): Γεωργίου, Σιούτας, Τσιαούσης, Κωστής (75’ Μαντζάνας), Σκρέκας, Αυγέρος, Γκόβαρης (65’ Μ. Γραβάνης), Βουλτσίδης (89’ Χριστοδουλόπουλος), Αγγελάκης, Γ. Γραβάνης

ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Ακης Πανδής): Αργυρός, Κατσαρός, Μπαλανίκας, Μυρίλλης, Πανδής (79’ Μάμαλος), Βλάσσης, Γκερέκος, Γραικός (89’ Βουγιούκας), Ιωανάς, Ανδριώτης, Κονισπολιάτης

Πόλο ανδρών: Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Απόλλων Σμύρνης και Πανιώνιος στην τετράδα