Παναθηναϊκός – Πανθρακικός 1-2 (Κ20)

Μεγάλη νίκη, μέσα στις εγκαταστάσεις της Παιανίας, για τους νέους της ομάδας της Κομοτηνής οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των «πρασίνων».

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του Παναθηναϊκού ο Πανθρακικός και κατάφερε να φύγει νικητής από την Παιανία στην αναμέτρηση των ομάδων Κ20 των δυο συλλόγων για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

Το σκορ για την ομάδα της Κομοτηνής άνοιξε στο 11’ μετά από κεφαλιά του Βασιλακάκη. Ο Παναθηναϊκός από αυτό σημείο και μετά άρχισε να πιέζει για την ισοφάριση και έφτασε σε αυτή στη λήξη του ημιχρόνου. Ήταν το 45’ όταν ο Κουσίδης πέρασε τρεις αντιπάλους, η μπάλα κόντραρα και έφτασε στον Δώνη ο οποίος έκανε ωραίο πλασέ και την πέρασε πάνω από τον Αθανασιάδη για το 1-1 στην Παιανία.

Οι «πράσινοι» στο δεύτερο ημίχρονο είχαν την υπεροχή, αλλά δεν κατάφεραν στην ευκαιρία που είχαν στο 70’ με τον Μαραθιανό να πάρουν προβάδισμα και έτσι ο Πανθρακικός στο 77’ βρήκε την ευκαιρία να κάνει το 2-1 με το δυνατό βολέ του Σαρηγιαννίδη.

Παναθηναϊκός: Αναγνωστόπουλος, Ρισβάνης, Καστράτι (66’ Γκαμάλ), Κουσίδης, Μαραθιανός, Σταματάκης, Δώνης, Αναστασόπουλος, Μουζακίτης, Μαρινάκης, Μυρθιανός.

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Σιδηρόπουλος, , Γαλάνης (51’ Καγιαόγλου), Ζούλης, Ληβαδιώτης, Νικολαϊδης, Σαριγιαννίδης (85’ Παπασταύρου), Ρίζος, Βασιλακάκης, Μουστάκας, Μαμούτ (65’ Φωτιάδης).

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)