ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Εθνικός Ν. Μαλγάρων 2-0

Σημαντική νίκη επί του Εθνικού Ν. Μαλγάρων με 2-0 πήρε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης με τους φιλοξενούμενους να μένουν με την πικρία ότι θα μπορούσαν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Εθνικός θα μπορούσε να είναι αυτός που άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό όταν ο Τσιαούσης πλάσαρε πάνω στη γραμμή, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Τούσιας έχασε τετ-α-τετ.

Ο Λογγινίδης άνοιξε το σκορ στο 70’ και ο Κουτσάγια πέντε λεπτά αργότερα (75’) διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο 70΄ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο τερματοφύλακας της ομάδας των Μαλγάρων, Καραβελίδης και χρέη γκολκίπερ εκτέλεσε ο Μέλλιος.

ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ: Κυριακίδης, Λαζαρίδης (72΄ Παυλίδης), Τσαχαλίδης (85΄ Κωνσταντινίδης), Νοβρατίδης, Παπάκης, Παπαδόπουλος, Κουτσάγιας, Πότκας, Λογγινίδης, Παναγιωτίδης (72΄ Δασκάλου), Ρωμανίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΛΓΑΡΩΝ: Καραβελίδης, Δάλλας, Αθανασιάδης (65΄ Μαρίνης), Κουρτίδης, Τσιαούσης Στ., Σταμάτης, Τσιαούσης Ν. (25΄ Μέλλιος), Τούσιας, Βλαχογιώργος (58΄ Καλλιπολίτης), Βαχανελίδης, Παρασκευόπουλος.

Οι 10 διάσημοι παίκτες τυχερών παιχνιδιών που κατέληξαν στη φυλακή!
Ολυμπιακός: Τρίτη ελληνική ομάδα σε ημιτελικά Ευρώπης μετά τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Περιστέρι, Ολυμπιακός-Ναντ και Τσιτσιπά
Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs