ΑΟ Δικαίου-Ατρόμητος Πειραιά 2-2

Δύο βαθμούς άφησε στην Κω ο Ατρόμητος Πειραιά, καθώς αν και προηγήθηκε δύο φορές, ο ΑΟ Δικαίου είχε τις ισάριθμες απαντήσεις, για το τελικό 2-2.

Το παιχνίδι είχε ένταση από το ξεκίνημα, καθώς στο 15’ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν όταν ο τερματοφύλακας των Πειραιωτών, Λιώνης , έπιασε την μπάλα με τα χέρια έξω από την περιοχή, όμως ο διαιτητής δεν καταλόγισε την παράβαση. Υπήρξε ολιγόλεπτη διακοπή και αποβλήθηκε ο προπονητής των Κώων, Μανούσογλου.

Στο 38’ ο Μανουλίδης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Λοϊζίδη, έκανε το 0-1 για τον Ατρόμητο. Όμως πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο ΑΟ Δικαίου ισοφάρισε, καθώς στο 41’ ο Συντιχάκης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 63’ οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα, όταν ο Δανάσης με σουτ στην κίνηση σημάδεψε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Κακκαβός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Οι γηπεδούχοι έψαξαν την ισοφάριση και αυτή ήρθε στο 85’. Ο Πανόπουλος εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στην δεξιά γωνία του Λιώνη για το 2-2. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων παραλίγο να δώσει τη νίκη στον ΑΟ Δικαίου, καθώς πάλι με φάουλ, έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

AO ΔΙΚΑΙΟΥ (Μανούσογλου): Σανταμούρης, Χατζηφούντας Χ., Μποϊλής Μ. (76’ Σιώμος), Γκουντελίτσας, Σωτίρι, Χατζησουλεϊμάν (67’ Σκαλέρης), Μυλωνάς (90’ Πης), Πανόπουλος, Χατζηβασίλης, Χατζηφούντας Μ., Συντιχάκης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Ηλιόπουλος): Λιώνης, Μπέλιας, Γαβαλάς, Κρητικός, Μαζαράκης, Γεωργούλης, Νταλάκος (87’ Σταφουλόπουλος), Λοϊζίδης, Μανουλίδης, Πέρρος (55’ Κακκαβός), Δανάσης

NBA: Ισοφάρισαν 2-2 τη σειρά με Καβαλίερς οι Μάτζικ μετά το 2Χ2 στο Ορλάντο
Κωπηλασία: Δεύτερο σερί ασημένιο σε Ευρωπαϊκό για Φίτσιου και Κοντού
Super League, Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 1-1: Μοιρασιά και μαθηματική παραμονή
Basket League: Νίκησε ο ΠΑΟΚ στα πλέι οφ οι Θεσσαλονικείς