Ηρόδοτος-Πατούχας 4-0

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία, ο Ηρόδοτος είχε εύκολο απόγευμα και επικράτησε 4-0 εντός έδρας του Πατούχα.

Στο 37' πήραν προβάδισμα οι γηπεδούχοι, όταν ο Κοζυράκης έκανε τη σέντρα και ο Κοκκινάκης αμαρκάριστος άνοιξε το σκορ. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου έγινε το 2-0, όταν ο Κοκκινάκης και πάλι, με κεφαλιά ανέβασε το δείκτη του σκορ.

Ο Κοζυράκης στο 83' σέντραρε και ο Κοκκινάκης με το τρίτο του γκολ, «κλείδωσε» το ματς και τη νίκη. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από τον Μωραΐτη στο 90' για τον Ηρόδοτο.

Ηρόδοτος (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Ζαφείρης Κοζυράκης, Μαγάκης, Μπαλάφας, Γεωργόπουλος, Κοκκινάκης (86’ Μαυρίδης), Χαρίτος, Μπέρκης (70’ Ανωγειανάκης), Παπαδάκης, Σκουλάς (67’ Μωραΐτης), Φράγκος.

Πατούχας (Κώστας Χανιωτάκης): Ανδρεαδάκης, Ραπτάκης, Σταυρακάκης, Μπερερής, Νικολάρας, Λουλάκης, Καραντινάκης, Λουλακάκης (57’ Λαγουτάρης), Γκούγκας, Καστελιανάκης (80’ Διακογεωργίου), Μπιτσακάκης (88’ Γ. Λουλακάκης).

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Γιαννακόπουλος ανακοίνωσε τον Ναν
Champions League: Η Μπορούσια Ντόρτμουντ… ξέρανε την Παρί και πάει τελικό!