Πορτοχελιακός-Παναργειακός 0-3

Εύκολο απόγευμα είχε ο Παναργειακός απέναντι στον Πορτοχελιακό, καθώς επιβλήθηκε 3-0 εκτός έδρας.

Στο 31ο λεπτό ο Μπούρας με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και ένα λεπτό πριν, το τέλος του ημιχρόνου ο Κάπλατζης με πλασέ ύστερα από σέντρα του Μπούρα έγινε το 0-2 .

Στο 84' έγινε το 0-3 με ένα γκολ πού μόνο ο επόπτης Τάγκαλης είδε αφού στο πλασέ του Αγγελόπουλου η μπάλα δεν πέρασε ποτέ την γραμμή του τέρματος με αποτέλεσμα να εξαγριωθούν οι φίλαθλοι της τοπικής ομάδας  , όμως με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων αποφεύχθηκαν τα χειρότερα.

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ  (Βέλικο Ντόβενταν ):  Μπουρνιάς , Κοξίδης , Ιωαννίδης, Τόζογλου . Σταυρόπουλος, Αντωνόπουλος , Μούκια, Χιονίδης , Τέτα ( 49 Δ. Ζαραφωνιτης),  Ζαραφωνίτης Σπ. ( 79 Μιχαηλίδης) Κουρτίδης (54 Ζαραφωνίτης Ι.Ε).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: (Γιάννης Δουβίκας): Παλιγγίνης,(46 λ.τρ Κομπόσης) Δρούλιας, ,Μπούρας , Ζαχαράκης,  Φίλης, Καστρίτης,  Φλώρος, Αγγελόπουλος,( 85 Κουτσοδήμος),  Παπαϊωάννου,  (80' Τριμπόνιας) Ζίου, Κάπλατζης

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1