Αρης Ακροποτάμου - Ολυμπιακός Ροδόπολης 2-0

Ο Αρης Ακροποτάμου ήταν καλύτερος από τον Ολυμπιακό Ροδόπολης, ωστόσο χρειάστηκε να φτάσει στο τελευταίο δεκάλεπτο για να πάρει τη νίκη με 2-0.

Μια νίκη που του επέτρεψε να φτάσει τους 11 βαθμούς και να υπολείπεται δύο βαθμούς από την κορυφή, ενώ η ομάδα της Ροδόπολης βρίσκεται στην 9η θέση με 7 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σουτ στο δοκάρι με τον Κουβέλογλου στο 15ο λεπτό του αγώνα.

Ο Αρης άνοιξε το σκορ στο 83ο λεπτό με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Παπαζούδη (ανατροπή του Σεφερίδη). Στο 90ό λεπτό ο Σάσσος διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

*Διαιτητές: Κυριαζίδης, Λιώλιας, Βασιλόπουλος (ΕΠΣ Έβρου)

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Χατζηνικολής, Μαρούδας, Καμπερίδης, Καραγιαννίδης, Σεφερίδης, Τζορμπατζής (75’ Αμιάδης), Γούναρης (80’ Σκούφης), Παπαζούδης, Μακρής (83’ Μανάφης), Παπαδόπουλος, Σάσσος.

ΟΛΥΜΠΙAΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ: Χουρουζίδης, Σπανίδης, Τρύφωνας (48’ Τσελεμπής), Εμμανουηλίδης, Μαυρουδής, Αϊβαζίδης (46’ Θωμαϊδης), Τάτσιος (86’ Παπαδόπουλος), Μπογιατζής, Θεοδωσέλης, Κουβέλογλου, Δημητριάδης.

Παναθηναϊκός: «Βόμβα» από Τουρκία - «Συνάντηση Αλαφούζου με Μπουλούτ»
Παναθηναϊκός AKTOR: Αποθέωση για τον Εργκίν Αταμάν - «Τον αναγέννησε από τις στάχτες του»
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ: Οι διαιτητές του Game 5 στο ΟΑΚΑ
ΑΕΚ: Στη Σουηδία για τον Πίττα - Τι είπε ο Κύπριος φορ που σκόραρε δύο γκολ