Ρεάλ Μαδρίτης: Ο πρώτος Ρώσος στην ιστορία της (video)

Ο Ντένις Τσερίσεφ έγινε ο πρώτος Ρώσος ποδοσφαιριστής που φορά τη φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς ο Ζοσέ Μουρίνιο τον χρησιμοποίησε στην αναμέτρηση με την Αλκογιάνο (3-0) για το Κύπελλο Ισπανίας.

Ο 22χρονος αριστερός μεσοεπιθετικός προέρχεται από τις μικρές ομάδες της «βασίλισσας» και αγωνίστηκε για 61 λεπτά στον συγκεκριμένο αγώνα, κάνοντας το ντεμπούτο του με τους Μαδριλένους και γράφοντας ιστορία.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής ήταν μέλος όλων των κλιμακίων των εθνικών ομάδων της Ρωσίας, ενώ σιγά-σιγά προωθείται και στην Ανδρών, ενώ φαίνεται πως ο Μουρίνιο έχει αναγνωρίσει το ταλέντο του και δεν αποκλείεται ο Τσερίσεφ να μας απασχολήσει ακόμη περισσότερο στη συνέχεια.

Δείτε ένα παιχνιδάκι με την μπάλα του Τσερίσεφ με το σφύριγμα του διαιτητή για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου του ματς:

Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα