Διαμαρτυρίες για τον Μπαρόν

Την απομάκρυνση του προπονητή της ομάδας τους, Σέρχιο Λούγκο Μπαρόν, ζήτησαν οι οπαδοί της μεξικανικής Τολούκα.

Με φωνές «έξω ο Λούγκο», οι φίλοι των «διαβόλων» απαίτησαν την απομάκρυνση του τεχνικού που έχει οδηγήσει την ομάδα σε πέντε ήττες στα τελευταία πέντε παιχνίδια, σε πρωτάθλημα και CONCACAF.

Η αντίδραση έλαβε μέρος στον αγώνα της Κυριακής (6 Μαρτίου), στο «Νεμέσιο Ντίες», όταν η Μορέλια πέτυχε το τρίτο της γκολ, στο 46ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να χάνουν κάθε ελπίδα να διεκδικήσουν τη νίκη.

Ως το τέλος του αγώνα, οι διαμαρτυρίες και η απογοήτευση του κόσμου κορυφώθηκε, και το σκορ έφτασε στα επίπεδα του 1-6, ενώ πολλοί από τους φιλάθλους είχαν ήδη εγκαταλείψει το «Νεμέσιο Ντίες», βλέποντας την ομάδα τους να φτάνει για τρίτη φορά στον υποβιβασμό.

Δεν έμειναν πίσω και οι οργανωμένοι φίλαθλοι της ομάδας, «Λα Πέρα Μπράβα», που απαίτησαν την παραίτηση και τη συγνώμη του Σέρχιο Λούγκο.

Συντάκτης: Τατιάνα Νιφλή

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό