Μετέωρα-Οδυσσέας Νυδρίου 2-1

Σημαντική βαθμολογική ανάσα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν μόλις τη δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα απέναντι στην ομάδα της Λευκάδας.

Αν και ο Οδυσσέας κατάφερε στο 14’ να προηγηθεί με τον Μουρατίδη, δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμά της για περισσότερα από δέκα λεπτά. Ο Λιτσικούρας στο 24’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα και οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Στο 70’ ο Γραβάνης έκανε το 2-1 ενώ τα Μετέωρα έχασαν την ευκαιρία να πετύχουν ένα ακόμα τέρμα.

Στο 74’ ο Κωστακόπουλος έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, κάτι που είχε ως συνέπεια το πέναλτι για τα Μετέωρα και την αποβολή του παίκτη του Οδυσσέα, με τον Αγγελάκη να εκτελεί αλλά τον Πάππο να αποκρούει…

Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ (Χρήστος Αντωνίου): Γεωργίου, Γκόβαρης, Σιούτας, Μ. Γραβάνης, Τσιαούσης, Αυγέρος, Αγγελάκης, Λιατσικούρας (68’ Νταλούκας), Κωστής (68’ Κουβελάς), Παπαγεωργόπουλος (88’ Τσίκαρης), Γ. Γραβάνης

Οδυσσέας Νυδρίου (Γιώργος Καρελάκης): Πάππος, Κλάπης, Δεμεσπύρα, Ψαρόπουλος, Παικόπουλος, Κωστακόπουλος, Μακρής, Ξένος, Μουρατίδης, Φλούδας, Θεοδωρίδης

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ