Οδυσσέας Αναγέννησης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 4-1

Σε ένα παιχνίδι που στο πρώτο μέρος του δεν προϊδέαζε για μια άνετη επικράτηση ο Οδυσσέας Αναγέννησης συνέτριψε με 4-1 το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος που έχασε το αήττητο και μάλιστα με… θόρυβο.

Ήταν η πρώτη ήττα του Βυζαντίου στη φετινή χρονιά αλλά παραμένει στην κορυφή με 12 βαθμούς. Παράλληλα ήταν η πρώτη νίκη για τον Οδυσσέα στην επιστροφή του στο πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1 με τον Πούπη να ανοίγει το σκορ στο 9ο λεπτό και τον Αϊβάζη στο 39’ να ισοφαρίζει. Στο 58’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι κα αποβολή με 2η κίτρινη του Γεωργαντέλη. Ο Τσιφτελίδης το εκτέλεσε και έγραψε το 2-1.

Στο 76’ με κεφαλιά του Χατζάκου έγινε το 3-1, ενώ στο 85’ ο Ξανθόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Στο 93’ σουτ του Τσιφτελίδη στο δοκάρι.

Διαιτητές: Φουντουκίδης, Δεμημπαϊδης, Καράκελες (ΕΠΣ Δράμας)

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: Σαμουηλίδης, Γκέκας (86’ Τσιμπιλίδης), Μαγκανάς, Τσιαμπούρας, Χατζάκος, Σαμουράκης (68’ Χουρουζίδης), Πούπης, Ξανθόπουλος, Ζαγοριανός (46’ Τσιφτελίδης), Δάντσιος.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ: Βανδουλάκης, Γεωργαντέλης, Κανέλλας, Σιδηρόπουλος (83’ Μπατάκογλου), Μαυρομάτης, Αϊβάζης, Ζαρωτιάδης (67’ Λόλη), Φωτόπουλος Θ. (72’ Χαραλαμπίδης), Περισνάκα, Σαουλίδης, Προβατίδης.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ