ΑΕΚ - Γιούχτας 2-2

ΑΕΚ και Γιούχτας σκόραραν τέσσερα συνολικά γκολ, ωστόσο καμία από τις δύο δεν κατάφερε να πάρει τους βαθμούς της νίκης.

Στο 13' ο Ψαλιδάκης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, όταν με δυνατό σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ. Στο 15' ο Χατζηανδρέου διαμόρφωσε το 2-0, όταν με αριστερό σουτ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στο 19' ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων, όταν ο Καστελλιανάκης ανατράπηκε και ο ίδιος ο παίκτης μείωσε από την άσπρη βούλα. Επτά λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση, όταν ο Μιχελακάκης με ένα δυνατό σουτ έπιασε στον... ύπνο τον Πομώνη και έφερε το ματς στα ίσα. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα και οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό.

ΑΕΚ (Νίκος Παγωμένος): Πομώνης, Αποστολάκης, Ψαλιδάκης, Χριστοφής (88 Μπέης), Χατζηανδρέου, Δαριβιανάκης (82 Σεραφειμίδης), Βιλανάκης, Διγενής, Σφακιανάκης, Αργέντης, Τριανταφυλλάκης (57 Μπινιχάκης).

Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Χατζηδάκης, Γιαλιτάκης, Χαλκιαδάκης, Καλεμάκης, Ιερωνυμάκης, Γενιτσαρίδης, Ανυφαντάκης (78 Κατσούλης), Βλάχος, Καστελλιανάκης, Μιχελακάκης (82 Κεφαλούκος), Μαμουλάκης (59 Σπηλιωτάκης).

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα