Brasileiro: Σόου από Νεϊμάρ (videos)

Τρία γκολ και μία ασίστ είχε ο Νεϊμάρ στο εκτός έδρας 4-0 της Σάντος σε βάρος της Κρουζέιρο στην 34η αγωνιστική του Brasileiro.

Μάλιστα υποχρέωσε τους οπαδούς των γηπεδούχων να τον αποθεώσουν! Στο 11ο λεπτό ο νεαρός στράικερ άνοιξε το σκορ, στο 36ο εκμεταλλεύτηκε αμυντικό λάθος και διαμόρφωσε το 2-0, στο 52ο πέρασε με απίστευτο τρόπο τον Ματέους και πρόσφερε έτοιμο γκολ στον Φελίπε Άντερσον, ενώ στο 74ο ο Εζέκιελ Μιράλες έδωσε την ευκαιρία στον Νεϊμάρ να ολοκληρώσει το χατ τρικ…

Σε άλλο παιχνίδι, η Φιγκουιρένσε πέτυχε δύο γκολ, αλλά αμφότερα ακυρώθηκαν. Εν τέλει ηττήθηκε με 1-0 από τη Φλαμένγκο και βρέθηκε με το… ενάμιση πόδι στη δεύτερη κατηγορία. Στο 72ο λεπτό ο Ερνάνε πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με υπέροχη προσπάθεια ύστερα από ασίστ του Ρενάτο.

Τέλος, η Γκρέμιο επικράτησε με 1-0 της Πόντε Πρέτα χάρη σε γκολ του Αντρέ Λίμα στις καθυστερήσεις και πραγματοποίησε σημαντικό βήμα προς την εξασφάλιση μίας θέσης στο Κόπα Λιμπεραδόρες. Μάλιστα οι «ιμόρταλ» έμειναν με δέκα παίκτες από το 70ό λεπτό λόγω αποβολής του Ζούλιο Σέζαρ.

23

Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτες ομάδες εξασφαλίζουν θέση στο Κόπα Λιμπερταδόρες μαζί με την Κορίνθιανς και οι τέσσερις τελευταίες υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πιτίνο: «Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό, πάμε για το 7ο»
Παναθηναϊκός Aktor: 13 χρόνια από την κατάκτηση του 6ου Ευρωπαϊκού
Ο Γιαννακόπουλος σας τα είχε πει ΟΛΑ! Δε θέλατε να τον πιστέψετε!