Άρης-Βέροια 1-1 (Κ20)

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της ομάδας Νέων του Άρη με τη Βέροια, καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Οι νεαροί άσοι της «Βασίλισσας του βορρά» προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τέρμα του Μάνου για το 0-1. Η απάντηση του Άτη ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρένια!

ΑΡΗΣ: Παπαδόπουλος, Λιάρος (63’ Ζήση), Ποζίδης (78’ Σταυρόπουλος), Κοπαλίδης, Μπιμπισίδης, Αντωνιάδης, Κρυστάλλης, Λεμονής (41’ Ζαχαριουδάκης), Παλιάτσιος, Ρένια, Καραγιάννης.

ΒΕΡΟΙΑ: Βασιλειάδης, Σκαθαρούδης, Κοσκιερίδης, Σίμος, Μουρατίδης, Αλιατίδης, Ντόγος, Στασινόπουλος (50’ Σαρακατσάνος), Μάνος, Παρσόπουλος (76’ Σούρλας), Κουκουράκης (90’ Παπαγεωργίου)

Μαρία Σάκκαρη: «Καθάρισε» τη Στέφενς σε 63 λεπτά και πέρασε στις «16»
Βασίλης Σπανούλης: Κορυφαίος προπονητής του BCL – Η συγκίνηση και το «ευχαριστώ τη γυναίκα μου»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρόωρος αποκλεισμός από το Madrid Open – Η μεγαλύτερη νίκη καριέρας του Μοντέιρο
Euroleague: Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έδωσε τα χέρια με την Παρτιζάν για νέο συμβόλαιο