Κύπελλο Ελλάδας: Πανηγυρική πρόκριση για Τύρναβο!

Αέρας… από το Σιδηρόκαστρο πέρασε ο Τύρναβος, το απόγευμα της Τετάρτης (31/10) καθώς επικράτησε 4-1 του τοπικού Εθνικού για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Έτσι, το «συγκρότημα» της Θεσσαλίας πανηγύρισε την πρόκριση στην 3η φάση του θεσμού, όπου θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες την Κέρκυρα και σύμφωνα με το πρόγραμμα, το πρώτο ματς θα διεξαχθεί στον Τύρναβο στις 28 Νοεμβρίου.

Όσον αφορά στην αναμέτρηση με τον Εθνικό, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, στο 45’ με τον Καπτίου, ενώ δύο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Σάββας Σιδηρόπουλος έκανε το 2-0.

Μάλιστα, δέκα λεπτά αργότερα, στο 57’ ο Τσούκαλος ανέβασε το δείχτη του σκορ στο 3-0 και στο 69’ ο Εθνικός μείωσε σε 3-1, ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα, ο Περικλής Μπουσινάκης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Ενδοκοιλιακό λίπος: Οι κίνδυνοι για την υγεία των γυναικών (εικόνες)
ΠΑΟΚ: Έτοιμος να επιστρέψει ο Κρέσπο
Περιστέρι: Λύση συνεργασίας με Χάγκινς
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 97-77: Τον «τιμώρησε» και τον... προσγείωσε με βαριά ήττα