MLS: Ρυθμιστές οι Γκάλαξι του Μπέκαμ (videos)

Ο Ντέιβιντ Μπέκαμ επέστρεψε στη σύνθεση των Λος Άντζελες Γκάλαξι, που κέρδισαν με 1-0 τους Σιάτλ Σάουντερς και τους κράτησαν στη τρίτη θέση της Δύσης.

Όντας αδιάφοροι και με το μυαλό στους Βανκούβερ Ουάιτκαπς του Στιβ Νας, οι εκπρόσωποι της «πόλης των αγγέλων» κατέβαλαν τους Σάουντερς, οι οποίοι «έψαχναν» τη δεύτερη θέση της δυτικής περιφέρειας του MLS. O Μάικ Μαγκί, ο οποίος πέρασε σαν αλλαγή στο ματς, βρήκε δίχτυα στο 75ο λεπτό έπειτα από συνδυασμό με τον Ρόμπι Κιν και πρόσφερε στη Ρέαλ Σολτ Λέικ το πλεονέκτημα έδρας στα προημιτελικά των playoffs. Νωρίτερα ο Φρέντι Μοντέρο είχε χάσει αρκετές ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους.

Ο αδερφός του Γκονζάλο Ιγκουαΐν, Φεντερίκο, οδήγησε τους Κολόμπους Κρου στο αδιάφορο 2-1 επί του Τορόντο. Ο 28χρονος επιθετικός πέτυχε δύο γκολ, ενώ ο Άντριου Ουίντεμαν ισοφάρισε για τους Καναδούς.

Τέλος, η Σίβας ΗΠΑ σημείωσε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και απέσπασε ισοπαλία με 2-2 κόντρα στο Ντάλας. Αμφότερες οι ομάδες έχουν αποκλειστεί από τα playoffs, αλλά ο Λορέντ Κουρτουά και ο Χουάν Αγκουντέλο… αρνήθηκαν να αποχαιρετήσουν με ήττα. Έτσι πήγε στράφι το πανέμορφο τέρμα του Φαμπιάν Καστίγιο.