Πανναξιακός-Τριγλία Ραφήνας 1-2

Με τους τρεις βαθμούς απέδρασε η Τριγλία Ραφήνας από τη Νάξο επικρατώντας 2-1 του Πανναξιακού.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης, πιέζοντας για το γκολ, ενώ η ομάδα της Ραφήνας χτυπούσε στις αντεπιθέσεις. Στο 22’ ο Ζέκιο και ο Αλεβίζος στο 35’ έβαλαν την Τριγλία μπροστά στο σκορ με 0-2.

Ο Πανναξιακός κατάφερε να μειώσει στο σκορ στο 81’ με τον 19χρονο Αγγελο Κεμαβόρ ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 40ο λεπτό, προσπάθησε να αλλάξει την εικόνα για την ομάδα του αλλά ήταν μόνος. Μάλιστα στο 89ο λεπτό πλασέ άουτ, χάνοντας την ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βλαστός): Θέμελης, Πετρόπουλος, Τζωρμπατζάκης, Σταυρόπουλος (82’ Κατσάνης), Τόσκας, Αριανούτσος, Καρούσης, Αθανασίου, Ντούκα, Δερμιτζάκης, Μπονιάκος (40’ Κεμαβόρ)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Π. Τσιγκούλης): Γκούτσιας, Στρομπούλος, Φελεγκάκης (75’ Χόγιας), Μπλιάμπλιας, Τσέπας, Σκαφίδας (44’ Ράμο), Αλεβίζος, Τσαγκάρης, Χατζάκης, Μάντζης, Ζέκιο (80’ Αγγελόπουλος)

NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια