Ανδρούτσος Γραβιάς - Ελασσόνα 2-1

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Δ' Εθνικής ο Ανδρούτσος Γραβιάς, ο οποίος είχε ρεπό την 1η αγωνιστική.

Η ιστορική ομάδα επικράτησε 2-1 της Ελασσόνας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ο Μουρατίδης με διαγώνιο σουτ στο 34' έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους που όμως δεν χάρηκαν για πολύ, καθώς τρία λεπτά αργότερα, ο Παπαευθυμίου ισοφάρισε με κοντινό πλασέ. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον Γ. Νάσιος με την έναρξη της επανάληψης.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ (Κώστας Λίβας): Κοκονδύνης, Σκόρδας, Ντζαβίδης, Αναγνώστου, Ταμάμης Λ., Λέσσης (75' Νάσιος Δ.), Παπαευθυμίου, Κάππος, Σαγάνης, Νάσιος Γ.Δ. (90' Κονταξής Αργ.), Καρδαράς (81' Μπρουγιαννάκης)
ΕΛΑΣΣΟΝΑ (Νίκος Φώλλας): Νούσιας, Κρίτσας, Παπαποστόλου (64' Γκουτρουμπής Λ.), Θανάση, Κουμπούρας, Φλώρος, Μουρατίδης, Καραγκούνης (74' Σισκανίδης), Γκουτρουμπής Φ., Στάθης (53' λ. τρ. Τόλιος), Σκλάβος.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ