Αιολικός - Αιγάλεω 1-4

Μόνο πρώτο και μάλιστα με δύο νίκες σε ισάριθμα ματς, έμεινε το Αιγάλεω, το οποίο επικράτησε άνετα εκτός έδρας 4-1 του Αιολικού.

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε το Αιγάλεω, να πάρει τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα και να κάνει το «2Χ2».

Μόλις στο 3' προηγούνταν με 2-0, αφού στο 2' ο Τουρνάς και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Δουκάκης έβαλαν την ομάδα τους στη θέση του... οδηγου.

Ο Μίχος στο 12' έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς, αφού μείωσε σε 1-2, όμως ο Τουρνάς και πάλι, τρία λεπτά αργότερα έκανε το 1-3.  Στο 67' ο Βουτυράς διαμόρφωσε το τελικό 1-4, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Χατζηκυριάκου.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Φώτης Κοκκινέλλης): Σουτζόγλου, Σχίζας, Κριτσιωτάκης, Μανουσάκης (46' Γκόντζος), Διακορώνας (46' Μάντζιος), Μίχος, Πετρουζέλης, Χατζηκυριάκος, Καδής, Διονυσάτος (76' Βαξεβάνης), Δούμπλατζης

ΑΙΓΑΛΕΩ (Μάρκος Μαυρομάτης): Κουρελίδης, Παπουτσής, Κουτσοδήμος, Καλλής, Κουμπουλης, Βασιλάρης, Δουκάκης (82' Μαρκάκης), Τουρνάς (77' Δάρρας), Βουτυράς, Τζανετάκος, Χανιώτης (69' Ζωγραφάκης).

Ρίχνει «βόμβα» με τον Ζιντάν η Μπάγερν Μονάχου
Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης