Ευβοϊκός Αγ. Νικολάου-Πανελευσινιακός 0-2

Εύκολη νίκη για την ομάδα της Ελευσίνας, η οποία δε συνάντησε προβλήματα στην έδρα των νεοφώτιστων από την Εύβοια.

Μπορεί στο πρώτο του παιχνίδι στη Δ’ Εθνική, στην ιστορία της ομάδας, ο Ευβοϊκός να κατάφερε να πάρει την ισοπαλία, στο πρώτο όμως που έγινε στην έδρα του δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα. Η ομάδα του Αγίου Νικολάου είδε τον Πανελευσινιακό να επικρατεί με 2-0 στην έδρα του και να φεύγει νικητής από την Εύβοια.

Το σκορ άνοιξε στο 6’ με την κεφαλιά του Μίχα μετά το κόρνερ του Μαλισσιώβα, ενώ παρά τις προσπάθειες του Ευβοϊκού για ισοφάριση στο υπόλοιπο του παιχνιδιού, ο Πανελευσινιακός κατάφερε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα να κάνει το 2-0 με το σουτ του Παπανικολάου, φτάνοντας έτσι τους 4 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα μετά από δυο αγωνιστικές.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γιάννης Μπασούκος): Γιουργούσης, Τσούτης, Καρέλης (52’ Αργύρης), Αυλωνίτης, Πατίλας, Μήτρου, Μπασούκος, Ρωμανός, Χαλιώτης (70' Ταυλαρίδης), Κολιόπουλος, Ζαχαριάς Τ. (46' Νόνας)

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Πέτρος Ξανθόπουλος): Βασιλείου, Βελλής, Τζαφεράκος, Τερλελής, Ευαγγέλου, Σιδηρόπουλος, Μιχελής, Τύρπος, Ζαχαρόπουλος (5' λτ.ρ. Μίχας), Μαλισσιώβας (77' Δούκας), Παπανικολάου (93' Μακρίδης)