Μπερμπάτοφ: Φόβοι για κάταγμα στο πλευρό

Ενα ολόκληρο ημίχρονο με έντονους πόνους στην πλάτη έβγαλε το Σάββατο ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ, όπως όμως δήλωσε ο προπονητής του μετά το τέλος του αγώνα ανάμεσα σε Ρέντινγκ και Φούλαμ, ο Βούλγαρος έχει μάλλον υποστεί κάταγμα στα πλευρά.

Ο Μπερμπάτοφ παραπονέθηκε για πόνους στα πλευρά ουκ ολίγες φορές κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου του εντυπωσιακού αγώνα Ρέντινγκ-Φούλαμ (3-3). Κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας, το ιατρικό τιμ της Φούλαμ του έκανε ένεση κι έτσι μπόρεσε να συνεχίσει το ματς. Μάλιστα, στο 88' έδωσε προβάδισμα στους «κότατζερς», οι οποίοι όμως δεν μπόρεσαν να αποφύγουν το 3-3. Οπως δήλωσε μετά το τέλος του ματς ο Μάρτιν Γιολ, ο Βούλγαρος έχει κατά πάσα πιθανότητα υποστεί κάταγμα στα πλευρά, κάτι που αν ισχύει, θα τον αφήσει στα πιτς για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον