Καλλιθέα: Την έστειλε στον… Άρη ο Ντακόλ!

Με πολύ… ιδρώτα «τσέκαρε» το εισιτήριο για την τρίτη φάση του Κυπέλλου η Καλλιθέα, κάμπτοντας εκτός έδρας την αντίσταση του μαχητικού Απόλλωνα Καλαμαριάς, δύο λεπτά πριν εκπνεύσει η παράταση.

«Χρυσή» αλλαγή και σκόρερ για τους «γαλάζιους» (μετά από έναν… μαρτυρικό αγώνα που δεν σημειώθηκε υποψία… ευκαιρίας) ο Ντακόλ, ο οποίος ρίχτηκε στη «μάχη» λίγο πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο και περίπου μισή ώρα αργότερα, έστελνε (με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή) την μπάλα στα δίχτυα του Καρατζιοβαλή και την Καλλιθέα στην επόμενη φάση. Εκεί όπου την περιμένει ο Άρης σε διπλές αναμετρήσεις.

Απόλλων Καλαμαριάς (Ανδρέας Παντζιαράς): Καρατζιοβαλής, Σακκάς, Αλμπάνης, Κισκαμπάνης, Κώτσιας, Βέντζιος, Μανουσάκης, Παντελιάδης (83' Παρμαξίδης), Πιτσόκος (96' Λιόνης), Λεπτοκαρίδης, Χαλιμπάκης (90' Πασιαλής).

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Μιχελής, Πίκολο, Χριστοφιλέας, Καλτσάς, Ρουσάκης, Ντα Σίλβα (87' Ντακόλ), Μαρουκάκης, Μουσταφίδης (55' λ.τ Ατματζίδης), Κατσικογιάννης, Φαρινόλα, Σταύρου.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1